کاردرمانی درکی/حرکتی براساس رویکرد یکپارچه سازی حسی

یکپارچگی حسی یک چارچوب درمانی در کاردرمانی است که برای ارزیابی و درمان افرادی که دچار اختلال در پردازش حسی هستند به کار می رود. طیفی از علائم رفتاری را توضیح می دهد که ناشی از اشکال در پردازش حسی می باشد و بعد از ارزیابی دقیق، به درمان مشکل بر اساس یکپارچه سازی حواس می پردازد. این نوع درمان به وسیله کاردرمانگرانی که تئوری یکپارچگی‌حسی را از طریق آموزشهای خاص فراگرفته اند انجام می‌شود.درمان اغلب مستلزم فعالیتهایی است که اختصاصا سیستم وستیبولار، پروپریوسپتیو(عمقی) و حس لمس را درگیر می سازد و نیازهای خاص هر فرد را برای بهبود دربردارد. زمانی که روند نورولوژیکی بدعملکردی‌ حسی مشخص شد برنامه درمان طرح ریزی می شود تا کودک موفقیت بیشتری در عملکرد صحیح کسب ‌کند.

مهارت های ادراک و بینایی

مهارتهای حرکنی درست و ظریف

مهارتهای گفتاری درمانی

مهارتهای مدیریت فردی در روزمره

کاردرمانی درکی/حرکتی

در علم اعصاب بیان می شود که هنگامی که مغز اجازه می یابد تا محیط جدیدی را کشف کند افزایش قابل توجهی در شاخه های دندریت، اتصالات سیناپس ها و کارایی آنها و همچنین سایز بافت مغز رخ می دهد که از آن به عنوان نوروپلاستیسیتی یاد می شود که نوروپلاستیسیتی شاه کلید درمان های حسی در این کودکان است. والدین این کودکان باید توجه داشته باشند تا زمانیکه مشکلات حسی این کودکان درمان نشود و به حداقل نرسد آموزش های شناختی برای آنها نمی تواند مثمر ثمر واقع شود و نتیجه مورد انتظار حاصل گردد.

با ما در تماس باشید

مرکز درمانی و توانبخشی رَها یکی از بهترین مراکز توانبخشی در شهرستان شهریار و اندیشه راه های ارتباطی زیادی برای شما کاربر گرامی در نظر گرفته که ارتباطی حضوری با استفاده از آدرس و نقشه گوگل و ارتباط تلفنی با استفاده از تلفن دفتر و شماره شخصی و ارتباط در شبکه های اجتماعی را برای راحتی حال شما کاربران عزیز قرار داده است.

تماس فوری ۰۹۱۹۰۶۷۹۱۹۴